Unatoč dobro odigranoj utakmici u susjedskom derbiju s Hrvatskim Dragovoljcem na gostovanju u Sigetu u sklopu 20. kola Druge HNL, naša momčad ostala je kratka za bodovima i izgubila rezultatom 2-1. Utakmicu je nevjerojatnom pogreškom odlučio pristrani sudac Čužić dosudivši nepostojeći jedanaesterac za domaćina u samoj završnici utakmice. Kada se činilo da će utakmica završiti remijem i podjelom bodova, sudac je pokazao na bijelu točku te je Majstorović pogodio za pobjedu domaćina.

Trener Biškup je ostao suzdržan s izjavama nakon utakmice, dok je predsjednik kluba Petar Plahutar izjavio kako ostaje gorak okus zbog načina na koji su naši sportski prijatelji iz Sigeta došli do pobjede. Na taj se način suci dovode u prvi plan te sve prikazano na terenu postaje pomalo smiješno. Vjerujemo kako do kraja prvenstva, u preostalih 6 kola neće dolaziti do takvih pogrešaka te da će se isplatiti trud i zalaganje naših dečkiju na terenu.

Iz same utakmice vrijedi izdvojiti kako su naši dečki pružili kvalitetniju partiju nego u zadnja dva kola i gostovanja u Zadru, te domaćeg remija s Međimurjem. Domaćin je poveo preko Havojića u 16. minuti utakmice, a izjednačio je Filip Škvorc lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora u 37. minuti. Do same završnice domaćin je imao blagu inicijativu no bez izglednijih prilika pred Koprićem. U 87. minuti utakmice dogodio se nesretni jedanaesterac te je moglo početi slavlje za domaćina nakon realizacije Majstorovića.

Sastav Lučkog: Koprić, Kunštić, Knezović, Kaltak, Tomičić, Škvorc, Vajdovčić, Grgić, Ceraj, Roglić i Prelčec.

U igru su još ulazili: Renić, Anić i Živković.

U nastavku možete pogledati snimku spornog i odlučujućeg trenutka utakmice.

Sljedeća prvenstvena utakmice Lučkog je u utorak 23.04. nakon Uskrsa, kada na La Bomboneru u Puškarićevu stiže vodeća momčad prvenstva Šibenik. Prije toga nas čeka ponovni ogled s Hrvatskim Dragovoljcem, ovog puta u četvrtfinalu kupa Zagrebačkog Nogometnog Saveza. Utakmica je na rasporedu u utorak 16.04. u 16:30h na stadionu Stjepana Spajića u Sigetu.